Dermapen

DERMAPEN

Mezoterapi yöntemlerinden biri olan Dermapen, cildin ihtiyacı olan moleküllerin deri altına bölgesel uyarımlar ile verilmesi işlemidir.

Derinliği ayarlanabilen ve çoklu mikrokanalları bulunan gelişmiş iğneleme yöntemi sayesinde çok önemli bir cilt uyaranıdır. Cilt altına verilecek çeşitli vitaminler ve enzimler sayesinde ciltte kan dolaşımı ve onarım artacaktır. Yüzde oluşan lekelerin ve akne izlerinin temizlenmesinde oldukça başarılı olan bu sistem cilt gözeneklerinin sıkılaşmasında ve cildin gençleşmesini sağlamakta etkili bir tedavi desteğidir.

Cilt üzerindeki yaşlanma belirtilerinden kurtulmak için uygulanan bu yöntemin aşamaları;

  • Cildin Temizlemesi: Cilt üzerindeki kir tabakası ve makyaj artıkları temizlenip dezenfekte edilmelidir.
  • Cildin Uyuşturulması: Uygulamanın yapılacağı bölgeye anestezik özellikte bir krem ile masaj yapılarak cildin uyuşması sağlanır.
  • Uygulama aşaması: Uyuşan cilt üzerine cihazımızın mikro iğneleri ile atışlar yapılarak yararlı bileşenlerin cildin alt tabakasına nüfuz etmesi sağlanır.

Ortalama olarak 1 saat süren uygulama sonunda deride ortaya çıkabilecek yanma hissi 6 saat içinde azalacak ve 1-2 gün sonra ise tamamen kaybolacaktır. Her yaş grubuna ve cilt tipine uygulanabilir olan bu yöntem 2-6 seans arası yapılarak kalıcı sonuçlar elde edilebilir.

Ankara güzellik merkezimizde güvenle yapılan bu işlem sonrası; sivilce ve yara izlerinden, cilt ve güneş lekelerinden, cilt kırışıklıkları ve çatlaklarından kolayca kurtulabilirsiniz.

Ankara güzellik merkezi whatsapp