Bölgesel Zayıflama

BÖLGESEL
ZAYIFLAMA

Her insan farklı vücut yapısına sahiptir. Metabolizma hızı, hormonal dengesizlik, beslenme alışkanlıkları ve genetik sorunlar gibi pek çok faktör yağ hücrelerinin vücudumuzda dengeli bir şekilde dağılmasına engel olur.

Belli başlı bölgelerde toplanan bu yağlar diyet ve spor ile atılmak istense de beklediğiniz sonucu vermeyebilir. Vücutta genel olarak basen, kalça, bel, karın, kol ve iç bacaklarda görülen bölgesel yağlanmalara çözüm arayan bireylere acısız ve ağrısız tedavi yöntemleri sunan Shine Beauty Center güzellik merkezimizde istediğiniz görünüme kavuşmanıza yardımcı oluyoruz. Bölgesel incelme için özel olarak tasarlanmış son teknoloji cihazlarımızın temel amacı; elektroporasyon, ultrasound ve vakum gibi sistemlerin kombinasyonu ile yağ hücrelerinizi yok etmektir. Bu yöntemlere kısaca değinecek olursak,

Elektroporasyon Yöntemi

Dokulara ve hücrelere kısa zamanlı elektrik akımı uygulayarak hücre zarında geçici gözenekler açma işlemidir. Bu açılan geçici gözeneklere elekromanyetik dalgalar ile kolajen, elastin, mineral ve vitamin gibi birçok cilde faydalı maddenin sokulması amaçlanır. Uygulama sonrası kanal şeklinde açılan bu gözenekler kendi kendine kapanır.

Ultrasound Yöntemi

Belirli bölgelerde biriken depo yağlardan kurtulmak için etkili bir çözüm sunan bu yöntemde; Ultrasonik dalgalar ile yağ dokularda ani basınç değişikliği gerçekleştirerek yağ dokunun yapısını bozmak, yağ hücrelerinin çeperlerini parçalamak ve hücre sıvısını dışarıya çıkarmak amaçlanır. Uygulama sonrası yağ hücrelerinin kalıntıları vücuttan vakum yolu ile atılır.

Vakum Yöntemi

Diğer bölgesel incelme yöntemlerinin devamı niteliğinde kabul edilen vakum yöntemi, tek başına selülit tedavisinde de kullanılabilir. Bu yöntemin amacı ters basınç oluşturarak yağ dokunun direncini kırmak, uygulanan bölgede kan dolaşımını artırmak ve yağ kalıntılarının vücuttan atılmasını kolaylaştırmaktır. Unutmayınız ki bölgesel incelme bir kilo verme yöntemi değildir.

Vücudunuzun her bölgesine cilt yüzeyinden uygulanabilecek bu yöntemlerin seans sayıları kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Size en uygun yöntemi öğrenmek ve bölgesel incelme hizmetlerimizden faydalanmak için Shine Beauty Center güzellik merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Ankara güzellik merkezi whatsapp